Częste pytania

Q?

Co znaczy “zdrowie z natury” ?

A.

Sklep ten powstał z myślą o zdrowym odżywianiu, o którym coraz częściej mówi się w tematach ludzkiej diety z zaznaczeniem, że nie pozostaje ona bez znaczenia w dobie namnażania się alergii czy tzw. chorób cywilizacyjnych. Zaczynamy coraz uważniej selekcjonować produkty w sklepach, coraz większa świadomość konsumenta przekłada się na fakt iż coraz więcej osób uprawia sporty i stara się dobrze odżywiać. Dla wielu z Nas - istotna jest informacja o tym czy produkty były np. testowane na zwierzętach. Jednocześnie z coraz większą troską traktujemy Nasze domowe zwierzęta, dokładamy starań aby miały odpowiednią opiekę weterynaryjną i jesteśmy konsekwentni w kwestiach żywieniowych. Ale Nasze zwierzęta też chorują, na to samo, właściwie, co My dlatego tak ważne jest aby to co wsypujemy im do misek również było żywnością ekologiczną, a przynajmniej naturalną i jednocześnie, oczywiście nadal odpowiednio zbilansowaną. Sami mamy w domu zwierzaki i choć lubimy Naszą Panią weterynarz, oczywiście wolimy zapobiegać niż leczyć, tym bardziej, że leki mogą zaledwie tuszować objaw na jakiś czas, podczas gdy przyczyna infekcji czy alergii nadal istnieje i być może sami ją Naszym pupilom - bezwiednie - podajemy. Stąd Nasze motto i postanowienie, żeby proponować Naszym klientom tylko wysokiej jakości naturalne karmy, przysmaki, suplementy oraz - w miarę możliwości - akcesoria dla zwierząt.

Q?

Nie znamy tych marek, co to za produkty?

A.

Za każdym z Naszych dostawców, których będzie przybywało, stoi producent wysokiej jakości naturalnych, ekologicznych karm dla zwierząt domowych. Charakteryzują się one na ogół, rzeczywiście mniej znanym wizerunkiem niż wiodący producenci tego typu produktów - bazując bardziej na jakości i budowaniu zaufania klienta poprzez produkt, niż poprzez sprzedaż ogromnych ilości, przyzwyczajenia oraz reklamę. W Naszym domu mieszkają aktualnie cztery pieski oraz kotka i nie proponujemy, ani nie będziemy proponować Naszym klientom niczego, czego Naszym własnym zwierzętom nie chcielibyśmy - w najlepszej wierze - podać. Na bazie Naszych własnych doświadczeń, oraz gustów Naszych pupili, będziemy też starali się udzielać opinii o niektórych produktach sprzedawanych w sklepie, choć wiadomo, że potrzeby każdego psa mogą się nieco różnić.

Q?

Jak sprawdzić czy karma odpowiada mojemu zwierzęciu?

A.

Nie ma innej drogi, jak tylko sprawdzenie karmy zgodnie z jej zastosowaniem, czyli podanie zwierzakowi. Ponad to aby rzeczywiście ustalić czy nowy pokarm pomaga Nam w walce z alergią czy inną przypadłością Naszego pupila - jak np. nadwaga, powinniśmy podawać ją przez kilka a właściwie kilkanaście tygodni. Jeśli wcześniej karmiliśmy psa czy kota, długi czas, jednym rodzajem karmy, lub jest on szczególnie wrażliwy na zmiany a teraz chcemy dokonać konkretnej zmiany, dobrze jest także nie od razu przestawić zwierzaka całkowicie na nowe jedzenie ale wprowadzać je stopniowo, zwiększając ilość nowej na rzecz poprzedniej karmy - stopniowo, obserwując Naszego pupila. Tę metodę dobrze jest wprowadzać zawsze, tym bardziej, im większa jest zmiana (np.składu posiłku) . Przy pominięciu tego etapu, możemy uznać za nieodpowiednią karmę, która w rzeczywistości mogłaby przynieść wiele korzyści ale zbyt gwałtowna zmiana spowodowała gorszą tolerancję, co objawia się najczęściej przejściową biegunką, czego skutkiem będzie Nasza zła ocena i zbyt pochopne odrzucenie produktu. Zasada ta dotyczy wszystkich karm, nie tylko naturalnych.